O nás

DHZ Liptovská Kokava pripravuje 90-te výročie vzniku zboru. 

V roku 2018 to už bude 90te výročie založenia hasičského zboru v Liptovskej Kokave. Výbor DHZ už v tejto chvíli pripravuje slávnostnú oslavu tohto výročia. 

Výjazdy a zásahy 

01/2017 Povodeň Liptovský Ján 


 Dňa 28. 04. 2017 o 18,50 hod sme boli operačným dôstojníkom KOS HaZZ v Žiline vyslaní na zásah do obce Liptovský Ján, kde sa po výdatnom daždi vylial miestny potok a hrozilo zatopenie rekreačných chát, hotelov a rodinných domov. Po príjazde na miesto udalosti sa veliteľ družstva prihlásil u veliteľa zásahu HaZZ a ním bol oboznámený čo majú vykonať. Jednotka plnila vrecia, PS 12 odčerpávala vodu a následne plnila protipovodňové vaky. O 01,53 hod boli veliteľom zásahu odvolaní a odišli na domovskú základňu. 

Zasahovala technika : Avia A 31 , PS 12  

Juraj Mudroň - veliteľ družstva

Peter Vrbičan - vodič - strojník

Patrik Margetaj - hasič

Peter Petrik - hasič

02/2017 Povodeň Liptovský Ján 


Dňa 28. 04. 2017 o 18,50 hod sme boli operačným dôstojníkom KOS HaZZ v Žiline vyslaní na zásah do obce Liptovský Ján, kde sa po výdatnom daždi vylial miestny potok a hrozilo zatopenie rekreačných chát, hotelov a rodinných domov. Po príjazde na miesto udalosti sa veliteľ družstva prihlásil u veliteľa zásahu HaZZ a ním bol oboznámený čo majú vykonať. Jednotka plnila protipovodňové vaky vodou, ktorú zabezpečovali kyvadlovou dopravou. Po ukončení záchrannej akcie, jednotka na príkaz veliteľa zásahu HaZZ ostala na mieste monitorovať situáciu do 06.18 hod. Potom sa vrátila na svoju domovskú základňu. 

Zasahovala technika: Tatra T 148 CAS

Juraj Mudroň - veliteľ družstva

Ján Glos - vodič - strojník

Jaroslav Kľaučo - hasič 

03/2017 Občerpávanie vody z rodinného domu 


Dňa 29. 04. 2017 sme dostali hlásenie od starostu obce pána Ing. Júliusa Porubäna o mimoriadnej situácii v rodinnom dome našej občianky pani Didekovej v lokalite pri Mlyne. Pani mala po výdatnom daždi zatopenú celú spodnú časť rodinného domu. V týchto miestnostiach mala rôzne elektrospotrebiče, kotol na vykurovanie domu a inú elektroniku a veci. Nakoľko hrozilo nebezpečenstvo, na pokyn starostu a po ohlásení na číslo 150 KOS HaZZ v Žiline vyrazila naša jednotka na vozidle Tatra T 148 k postihnutému rodinnému domu. Na mieste sme zistili že sa jedná o zatopenie suterénu rodinného domu a pivnice, kde výška vody dosahovala 15 až 20 cm. Nasadili sme plávajúce čerpadlo s ktorým sme odčerpávali vodu. Keďže spodná voda stále pritekala odčerpávanie sme realizovali nepretržite. o 13,30 hod sa na miesto dostavil syn ohlasovateľky, ktorý si doniesol vlastné čerpadlo. Naša jednotka sa zbalila a vrátila sa na základňu. 

Zasahovala technika : Tatra T 148 CAS + plávajúce čerpadlo

Peter Vrbičan - veliteľ družstva

Juraj Mudroň - vodič - strojník

Patrik Margetaj - hasič

04/2017 Preverenie - Podbanské - Požiar lesa  


Dňa 29.04.2017 sme dostali hlásenie od starostu našej obce, že z lokality Podbanské stúpa z lesa hustý dym, ktorý nadobúda podozrenie na požiar. Kontaktovali sme KOS HaZZ v ZA, či sa nejedná o plánované spaľovanie, ktoré nám operačným dôstojníkom nebolo potvrdené a následne nás vyslal na hasičskom aute Tatra 148 preveriť situáciu.

Hasičská jednotka išla preveriť podozrenie na lesný požiar na Podbanskom. jednotka našla v chatovej oblasti chatu obývanú turistami z Čiech, kúrili si v krbe. Boli upozornení že z komína vychádza nadmerný dym, aby obmedzili kúrenie v krbe. Prisľúbili nápravu a do odchodu našej jednotky sa už nedymilo z komína. Následne na to sa po dohode s operačným KOS HaZZ v ZA vrátili na domovskú základňu.  

Zasahovala technika: Tatra T 148 CAS 

Juraj Mudroň - veliteľ družstva

Peter Vrbičan - vodič - strojník

Kus histórie nášho zboru


Výročná členská schôdza DHZ L.Kokava 2015
Výročná členská schôdza DHZ L.Kokava 2015

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et.

Consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti.

Výročná členská schôdza DHZ L.Kokava 2015

Spomienka na Jaroslava Majera st. 


Jaroslav Majer st. Predseda a veliteľ DHZ do roku 2015
Jaroslav Majer st. Predseda a veliteľ DHZ do roku 2015
© 2017 Hasiči Liptovská Kokava, všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky